Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Originea numelui Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Originea numelui Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Originea numelui Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Originea numelui Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Originea numelui Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Originea numelui Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Originea numelui Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Originea numelui Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Originea numelui Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Deya (1366)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Yobichon (982)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Ciocolată (699)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Kagome San (505)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Yuuuki (488)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Ikmeya (365)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
HappyVero (360)
Originea numelui Vote_l11Originea numelui Voting12Originea numelui Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Originea numelui

In jos 
+11
Mike Orin
Yuuuki
YuuMinionAnn
ShiroKnightwalker
Ciocolată
Ianis
AndrewP
Rosey090
Deya
TakaneEnomoto
Yobichon
15 participanți
AutorMesaj
Deya
Admin
Admin
Deya


Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 23
Mesaje : 1366
Yeni : 41709
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 22:44

Hey ^^

Acesta este un topic propus de utilizatorul @TakaneEnomoto. Acesta a propus ca, avand in vedere ca majoritatea dintre noi nu ne folosim numele reale ca si nume de utilizator pe forum, sa impartasim intre noi povestea numelui ales.

Pe scurt, in acest topic, fiecare ne va povesti despre cum a ales acest nume de utilizator, si de ce. Sunt foarte curioasa sa va aud povestile ^^

Incep eu. Pai... Nu ar fi prea multe de zis... Numele meu real este Delia, iar fratiorul meu mai mic nu putea sa zica Delia la inceput asa ca ma striga Deia si sincer mi-a placut cum suna. Dar arata ciudat scris cu "i" asa ca l-am scris cu "y" si a iesit Deya. (wow ce poveste interesanta) =]]

Asadar, dorim sa auzim si povestile voastre :*
Sus In jos
https://animefanromania.all-up.com
Yobichon
Moderator
Moderator
Yobichon


Medalii: : Membrul lunii Ianuarie 2016
Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 24
Mesaje : 982
Yeni : 34866
Reputatie : 8
Stare de spirit : Nesatisfacator spre mizerabil

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 23:04

Cand eram mic locuiam intr-un bloc in jurul caruia erau muuuulti caini , avand 5 ani , bine-nteles ca-mi era frica . Ai mei mi-au cumparat un caine , un bichon pentru a-mi inlatura frica . Mereu am vrut un caine , chiar daca-mi era frica , de acolo vine acel " Bichon " din intregul nume . " Yo " -ul l-am adaugat pentru ca eram mic si credeam ca suna "smecher" , da , nu obisnuiam sa gandesc prea mult .
Pana la urma , majoritatea imi spun Yobi , lucru cu care m-am obisnuit si-mi place .
Sus In jos
Deya
Admin
Admin
Deya


Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 23
Mesaje : 1366
Yeni : 41709
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 23:23

Si tie ti-e frica de caini? Mie doar de cei mari, mai ales de cand m-a muscat unul. Whatever, draguta poveste :*
Sus In jos
https://animefanromania.all-up.com
TakaneEnomoto
Member
TakaneEnomoto


Sex : masculin Zodiac : Taur Varsta : 25
Mesaje : 169
Yeni : 31098
Reputatie : 0
Stare de spirit : Bite into me harder Sink your teeth into my flesh Hold me up against the wall Give it till I beg

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 23:28

>:3 poi de unde sa incep , TakaneEnomoto este personajul meu favorit din anime-uri c: , dar totodata nu este singurul nickname al meu Smile doar ca sa fac postul mai lung (pentru ca pot) o sa va zic si celelalte "denumiri" ale mele si povestile lor ... :3 pe vremea cand mi-am facut primul meu cont ever pe club penguin Andrei era luat ... si atunci micutul Andi s-o uitat prin camera si a plans....dupa lacrimile amare ale singuratatii micutul Andi a pus un AS ca un idiot .... de atunci micutul Andi a fost luat in ras :c pentru ca numele lui in engleza e FunduletAndrei :ccccc.... asta este povestea numelui meu .

De ce continui sa citesti :c nu ti-a ajuns ... ?
Sus In jos
http://corn-hub.blogspot.ro/
Deya
Admin
Admin
Deya


Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 23
Mesaje : 1366
Yeni : 41709
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 23:30

Nu ar fi trebuit ca micutul Andrei sa fi scris As cu doi "s"? Whatever, interesanta povestea cu funduletul, dar lasa, ca Darius nu rade de funduletul tau, Darius sigur iti iubeste funduletul :3
Sus In jos
https://animefanromania.all-up.com
Rosey090
Member
Rosey090


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 23
Mesaje : 1591
Yeni : 35737
Reputatie : 1
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : desen, cantat...
Stare de spirit : Mai bine ca niciodata! <3

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeSam 02 Ian 2016, 18:46

La mine povestea numelui e ridicola.
Rosey a fost numele primului meu personaj EVER the RP, o fata catelusa foarte simpatica. Mi-a ramas drag numele deoarece inainte sa fac oficial personajul mi-a luat mult alegerea numelui, schimbandu-l de vreo 4-5 ori... dar apoi nu stiu cum am dat de filmul "Programul de Protectie al Printeselor" pe Disney (nu ma judecati, aveam 12 ani), am auzit numele Rosie acolo si mi-a placut. Ok, l-oi fi scris eu gresit, dar arata mai misto asa
090 este foarte simplu, e datorita fratelui meu mai mare. Cand eram mai mica el se juca Runescape si mi se parea misto, asa ca si eu am vrut sa-mi fac cont, dar nu-mi venea in minte username. Fratele meu, vazand ca ma stradui si nu scot nimic, mi-a scris la nimereala irina090, adica numele meu si ultimele 2 cifre din partea de sus a tastaturii. Mie mi-a placut, asa ca am folosit acel sufix in multe combinatii: irina090, Garfield090, LightSpark090 si, in final, Rosey090
Sus In jos
Deya
Admin
Admin
Deya


Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 23
Mesaje : 1366
Yeni : 41709
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeSam 02 Ian 2016, 18:48

Ce tare >.^ Si eu am vazut filmul ala de 5 ori =]] Nu imi placea, dar nu era nimic altceva mai bun la televizor Smile)
Sus In jos
https://animefanromania.all-up.com
Rosey090
Member
Rosey090


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 23
Mesaje : 1591
Yeni : 35737
Reputatie : 1
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : desen, cantat...
Stare de spirit : Mai bine ca niciodata! <3

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeSam 02 Ian 2016, 18:55

Eram un copil de generala, altceva mai bun nu aveam de facut pe atunci! XP
Sus In jos
AndrewP
Nou venit
AndrewP


Sex : masculin Zodiac : Taur Varsta : 26
Mesaje : 49
Yeni : 31402
Reputatie : 0
Localizare : Corby, United Kingdom
Joburi/Distractii : Addicted
Stare de spirit : Bored, nothing new...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeDum 10 Ian 2016, 01:04

Ma numesc Andrei Paun si locuiesc in UK. "Andrew" provine de la prenumele meu iar, "P" provine de la numele meu de familie.
Sus In jos
Deya
Admin
Admin
Deya


Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 23
Mesaje : 1366
Yeni : 41709
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeDum 10 Ian 2016, 13:03

Omg, in UK? So cool <3 Ia-ma cu tine! Si eu vleau, urasc germana, de ce nu asu ales ai mei sa mergem undeva unde se vorbeste engleza, ca pe aia o stiu deja >.<, plus ca mor dupa accentul ala britanic <3.<3 Andrew suna asa kawaii :3
Sus In jos
https://animefanromania.all-up.com
Ianis
Writer
Writer
Ianis


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 23
Mesaje : 148
Yeni : 31442
Reputatie : 2
Localizare : Tg-jiu , Romania
Joburi/Distractii : Somnul
Stare de spirit : Sec

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeDum 10 Ian 2016, 13:25

E numele meu , parintii mi l-au dat , ceva origine greaca , stiu foarte complex o poveste excelenta o sa o  spuneti si nepotilor .
Cumva imi place ca nu este asa des intalnit si este usor de retinut.

Cand vine vorba de nickname-uri de obicei inspiratia mea e sub nivelul marii Smile.
Sus In jos
Rosey090
Member
Rosey090


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 23
Mesaje : 1591
Yeni : 35737
Reputatie : 1
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : desen, cantat...
Stare de spirit : Mai bine ca niciodata! <3

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeDum 10 Ian 2016, 17:22

Sa stii ca e un nume cu un vibe misto, sa fii sigur ca il voi retine. Sa stii ca si mie mi se intampla sa n-am inspiratie la nicknames si usere, mai mult repet pe cele vechi sau le alterez putin.
Totusi, zic din nou: awsome name!
Sus In jos
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : Originea numelui Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34495
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeLun 11 Ian 2016, 10:14

Eu mi-am ales numele acum multi, multi, multi ani, cand am inceput sa stau pe forumuri, si m-am gandit, Hey, mie chiar imi place ciocolata, why not make that a nickname?
De-a lungul timpului, au existat mai mult variatii de Chocolate, CHOCO, LEMONedCHOCO (Look up Hide from X Japan if you really want to go into that one), dar ideea de baza a ramas de obicei aceeasi.
Sus In jos
Autorul acestui mesaj a fost eliminat din forum. - Afisati mesajul
YuuMinionAnn
Nou venit
YuuMinionAnn


Sex : feminin Zodiac : Pesti Varsta : 20
Mesaje : 1
Yeni : 30411
Reputatie : 0

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeVin 22 Ian 2016, 21:08

Pai, numele meu de utilizator " YuuMinionAnn " provine de la 2 porecle (Yuu si Minion) si un alint dat de mine numelui meu (Ann).
Sus In jos
Yuuuki
Member
Yuuuki


Sex : feminin Mesaje : 488
Yeni : 30703
Reputatie : 0
Joburi/Distractii : 2B || !2B
Stare de spirit : Somnoroasă

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeSam 23 Ian 2016, 18:52

Deci, mie numele mi-a plăcut de mică, deoarece îl poți întâlni atât la fete cât și la băieți (fie vorba între noi, sunt mai băiețoasă din fire) =)))
La orice joc îmi alegeam acest nickname, doar că era deja luat, deci adăugam "u" până se deforma numele:)))
Aici puteam alege "Yuki", dar a început să-mi pară cam simplu pirat
Sus In jos
Mike Orin
Nou venit
Mike Orin


Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 28
Mesaje : 9
Yeni : 29896
Reputatie : 0
Localizare : Leicester, United Kingdom
Joburi/Distractii : Chef
Stare de spirit : Meh Meh Meh

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeLun 14 Mar 2016, 16:17

La mine e simplu Smile)) Cand am ajuns prima oara in UK am lucrat in depozit si seful meu nu putea sa imi spuna Mihai, a incercat de cateva ori si la un moment dat spune - Fuck it, i will tell you Mike from now on, understand? Is to hard to pronounce you'r name. Si incepe sa rada si fac - Ok man, you'r the boss. Si cam asta e povestea numelui meu. Scurta si la obiect.
Sus In jos
Mitsu
Translator
Translator
Mitsu


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 29
Mesaje : 74
Yeni : 35646
Reputatie : 3
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : Video games, Anime, Manga, Music, Chess, Acting Weird?
Stare de spirit : /人 ◕ ‿‿ ◕ 人\

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeMar 15 Mar 2016, 02:33

Cineva cu care am vorbit acum mult timp mi-a spus "Mi-chan", asa ca am adaugat tsu la "Mi" si imi place ce a iesit. ^^ Plus ca e scurt si usor de scris/spus.
Sus In jos
Stefy kun
Nou venit
Stefy kun


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 22
Mesaje : 23
Yeni : 29618
Reputatie : 0
Localizare : Piatra Neamt
Joburi/Distractii : Vizionare animeuri /Footbal/Metin2/muzica/seriale
Stare de spirit : Optimistic and ready for anything every day tomorrow .

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Prezentare    Originea numelui Icon_minitimeLun 11 Apr 2016, 23:37

Numele meu de utlizator este format din prescurtarea numelui meu "Stefy" si "kun" il folosesc din cauza ca sunt un mare fan anime asa ca folosesc deseori pe asemenea site-uri acest nume ^_^
Si in plus sunt obisnuit sa ma strige Stefy asa ca folosesc si kun Cool
Nu e o poveste foarte interesanta lol!
Sus In jos
Polaris Sonata
Nou venit
Polaris Sonata


Sex : masculin Zodiac : Pesti Varsta : 79
Mesaje : 27
Yeni : 29774
Reputatie : 0
Localizare : Hamburg, Germania
Stare de spirit : Spent

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeMar 12 Apr 2016, 00:20

Acum ceva timp ma jucam un joc, Vindictus, ca main char am avut o Vella iar ultimate-ul ei se numea Glacier Terminus:Polaris Sonata mi-a placut foarte mult cum arata si mda.

Sus In jos
xey
Member
xey


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 103
Mesaje : 1860
Yeni : 38478
Reputatie : 5
Localizare : Gallifrey
Joburi/Distractii : Gaming/anime/seriale/muzica
Stare de spirit : ΩIt's always the same old songΩ

Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitimeMar 12 Apr 2016, 14:59

Xey este o porecla veche,de acu vreo 5 ani,parca. Aveam 10 ani si am vazut o reclama pe friz cu Sweet flirt.Acolo mi-am facut cont si numele personajului l-am ales ca fiind "xey". Am luat "x" si "y" din problemele de matematica,fiindca imi faceam tema la mate in acea vara XD si "e" a sunat bine intre ele.
Irathy- porecla folosita in prezent.Am inventat-o cand eram pe metin2,acum 2 ani.Aveam un caracter pe nume "xey" si mai voiam unul,dar nu stiam cum s-o numesc.De obicei,"xenilya",dar si asta l-am folosit pe alt caracter.Si m-am gandit la un nume care sa sune bine. "I"... "Ira..." si m-a pufnit inspiratia.*buf* "Irathy"
Sus In jos
http://irathy.tumblr.com
Continut sponsorizat





Originea numelui Empty
MesajSubiect: Re: Originea numelui   Originea numelui Icon_minitime

Sus In jos
 
Originea numelui
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Prezinta-te!!-
Mergi direct la: