Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Mangaka preferat/a Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Mangaka preferat/a Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Mangaka preferat/a Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Mangaka preferat/a Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Mangaka preferat/a Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Mangaka preferat/a Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Mangaka preferat/a Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Mangaka preferat/a Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Mangaka preferat/a Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Deya (1366)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Yobichon (982)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Ciocolată (699)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Kagome San (505)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Yuuuki (488)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Ikmeya (365)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
HappyVero (360)
Mangaka preferat/a Vote_l11Mangaka preferat/a Voting12Mangaka preferat/a Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Mangaka preferat/a

In jos 
AutorMesaj
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : Mangaka preferat/a Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34495
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

Mangaka preferat/a Empty
MesajSubiect: Mangaka preferat/a   Mangaka preferat/a Icon_minitimeJoi 04 Feb 2016, 17:51

Ce mangaka vă atrag de obicei atenția? Spuneți și câteva lucruri despre mangaka respectiv, câteva dintre lucrările sale, și ce vă place.

Pentru mine, în ordine aleatorie...

1. Mochizuki Jun este clar una dintre cele mai bune mangaka, are povești foarte interesante, plot twists, iar grafica este absolut superbă. Îmi place faptul că are o atmosferă aparte, pe care o păstrează cam în toate creațiile ei (și da, știu că nu sunt multe, dar inclusiv la Vanitas no Carte păstrează aceeași atmosferă generală, pe care și-a însușit-o la Pandora Hearts).

2. Toboso Yana, care cred că nu mai are nevoie de introducere, este de asemenea la egalitate cu Mochizuki Jun. I mean, Pandora Hearts și Kuroshitsuji au apărut în aceeași revistă la câteva luni distanță, și mereu au fost în competiție una cu cealaltă, datorită faptului că au stil asemănător și abordează teme oarecum similare. Toboso-sensei are un stil aparte, și deși încă n-am terminat Kuroshitsuji, abia aștept să o fac, iubesc seria asta.

3. Yazawa Ai, care este probabil mangaka mea preferată la capitolul grafică, are un stil care o diferențiază ușor de toți ceilalți. În plus, este creatoarea unor serii foarte dragi mie--NANA, Paradise Kiss, Gokinjo Monogatari, Kagen no Tsuki, și altele. Yazawa-sensei este genială, și sper din tot sufletul să termine NANA, deși la cum o știu eu, nu o să-l lase pur și simplu în aer. În plus, de ceva timp încoace a tot publicat extras în revista Cookie.

4. Oda Eiichiro, despre care chiar cred că nu mai e nevoie să spun nimic.

5. Miwa Shirow, unul dintre cei mai buni și mai subapreciați mangaka, are puterea de a transforma un manga shounen ca DOGS într-o adevărată operă de artă. Are un stil cu adevărat superb, personaje geniale, și plot foarte bun și extraordinar de bine gândit. Gosh, chiar ar trebui să citesc mai multe de la acest mangaka.

7. Touma Rei care are un stil atât de plăcut, din toate punctele de vedere. Nu am citit foarte multe dintre seriile ei, dar cele pe care le-am citit mi-au lăsat o impresie foarte, foarte frumoasă și o stare extrem de drăguță--mi-a plăcut în mod deosebit Boku wa Kisu de Uso wo Tsuku. Deși sunt manga shoujo în mare parte, au avut ceva ce m-a făcut să vreau să citesc mai mult.

8. Tsugumi Ohba și Takeshi Obata, pe care îi iau împreună, fiindcă ambele serii create de ei pe care le-am citit se numără între preferatele mele. Atât Death Note, cât și Bakuman. sunt opere de artă în adevăratul sens al cuvântului--complexe, cu personaje puternice, teme inedite și acțiune care te face să vrei mai mult.
Sus In jos
 
Mangaka preferat/a
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Manga-
Mergi direct la: