Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Alice in Murderland Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Alice in Murderland Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Alice in Murderland Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Alice in Murderland Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Alice in Murderland Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Alice in Murderland Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Alice in Murderland Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Alice in Murderland Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Alice in Murderland Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Deya (1366)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Yobichon (982)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Ciocolată (699)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Kagome San (505)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Yuuuki (488)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Ikmeya (365)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
HappyVero (360)
Alice in Murderland Vote_l11Alice in Murderland Voting12Alice in Murderland Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Alice in Murderland

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
xey
Member
xey


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 103
Mesaje : 1860
Yeni : 38478
Reputatie : 5
Localizare : Gallifrey
Joburi/Distractii : Gaming/anime/seriale/muzica
Stare de spirit : ΩIt's always the same old songΩ

Alice in Murderland Empty
MesajSubiect: Alice in Murderland   Alice in Murderland Icon_minitimeMier 16 Mar 2016, 15:02

CAPITOLUL 1-In "Wonderland"

Era o zi normala,eram in gradina din spatele casei.Eram sub un copac,pe o patura rosiatica.Sora mea mai mica statea adormita in poala mea,in timp ce eu citeam o poveste dintr-o carte pe care o gasisem in biblioteca.Afara batea usor vantul,care aducea petalele de trandafiri din gradina mamei pana in locul in care eram.Petalele erau peste tot pe patura,confunzandu-se cu rosiaticul paturii.

M-am uitat spre cer.Era asa senin si frumos afara.M-am uitat spre sora mea.Se pare ca o petala i se asezase pe obrazul ei.Am zambit si am luat acea petala de pe ea,asezand-o in palma ei.Ii placeau trandafirii.Erau florile ei preferate.La fel si in cazul meu.Imi placea sa fiu inconjurata de trandafiri.

Brusc,am auzit un sunet de fasnet dintr-un tufis.M-am uitat atenta si am vazut o codita rotunjoara alba,care disparuse in secunda urmatoare.Orice ar fi fost a plecat de acolo.Oare ce era?Eram prea curioasa ca asta sa ramana doar o intrebare.Voiam sa aflu.Asa ca m-am ridicat incet ,avand grija ca surioara mea sa nu se trezeasca.Am lasat-o pe patura,lasand si cartea pe care o citeam tot acolo, si m-am dus spre acel tufis.M-am uitat prin el,dar nu vazusem nimic.

Cand sa ma intorc la surioara mea,am auzit iar un fosnet.De data asta,fiinta se aratase.Era un iepuras dragalas.Era alb ,imbracat in costumas in carouri rosii si verzi si tinea un trandafir rosu in mana.S-a apropiat de mine si mi-a lasat acel trandafir la picioare,pe care l-am luat in mana.Iepurasul fugi intr-o directie spre gradina cu flori a mamei,iar eu l-am urmat.Voiam sa vad pe unde intrase in gradina si,poate, sa aflu al cui era.Alergand dupa el,am vazut ca deodata a disparut in pamant.M-am apropiat de locul in care cazuse si am vazut o gaura.Era complet neagra,nu se vedea nimic in ea.M-am apropiat mai mult si am simtit cum eram absorbita de ea.In final,am cazut in acea groapa.Cadeam si cadeam si cadeam,simtind ca nu mai ajung nicaieri.In caderea mea,vedeam lucruri ciudate.Vedeam iepurasi,trandafiri,ceasuri ticaind,vedeam un palat...

In final,m-am trezit intr-un loc necunoscut.Era o incapere foarte mare cu o usa mare exact in mijloc.Am incercat sa o deschid,dar nu reusisem.Nu era decat manerul,lacatul nu era.Nu parea sa fie incuiata.Poate doar intepenita.M-am uitat mai atenta la ea si am vazut ca era o gaura pentru soareci exact in coltul usii,jos,in dreapta.Am incercat sa ma uit prin ea.Vedeam plante.Poate aia era iesirea,dar cum puteam sa ies pe acolo?M-am uitat prin incapere unde am gasit o masuta cu ceva de baut si ceva de mancat.Pe sticluta scria "Bea-ma",iar pe prajiturica scria "Mananca-ma". In mod normal,nu as lua ceva ce nu stiam ce e,dar eram putin cam disperata.Nu stiam ce sa fac,asa ca am luat din sticluta si ma marisem.Eram dintr-o data pana in tavan.Am luat o bucatica din prajiturica si m-am vazut devenind mai mica ca masa.Acum intelegeam la ce foloseau.Am luat sticluta in brate si o bucata din prajiturica si am fugit cu ele prin gaura.La iesire,ceea ce am vazut ma lasase complet cu gura cascata.Am marit ochii si am privit oroarea din fata mea.Am lasat sticluta si prajiturica pe jos,inaintand cu pasi marunti.

-Ce se intampla aici...?M-am intrebat inspaimantata,privind cum mii de soldati se avantau pe un deal,ca o tornada,facand faramite tot ce atingeau.Era panica in jur.Erau orase distruse,paduri arse,oameni care mureau pe capete.Nu intelegeam.Unde eram?Ce se intamplase cu casa mea?Unde era sora mea?Prea multe intrebari erau in acel moment in capul meu si nu m-am trezit din ganduri decat atunci cand un soldat ma impunse cu calul.

-Hey!Esti om. A spus ca o mirare,apoi a continuat: Ce cauti inafara orasului Sangeriu?Regina va avea o vorba cu micuta fugara. A spus cu o privire plictisita si indiferenta,in timp ce le facuse semn unor oameni sa imi puna catuse.

Voiam sa fug.Dar nu aveam unde.M-am intors spre locul de unde intrasem prin usa,dar nu mai era.In spatele meu nu era nicio incapere in care sa ma ascund.Era doar un oras in flacari,de unde se auzeau tipete.

Soldatii ma luasera ostatica si am calatorit pe un cal tinut de unul dintre ei spre un oras,pe care ei il numeau "Orasul Sangeriu".

Sus In jos
http://irathy.tumblr.com
Zeref Dragneel
Member
Zeref Dragneel


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 22
Mesaje : 794
Yeni : 30713
Reputatie : 0
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

Alice in Murderland Empty
MesajSubiect: Re: Alice in Murderland   Alice in Murderland Icon_minitimeMier 16 Mar 2016, 21:46

Interesanta povestea si titlul ma amuzat!
Sus In jos
https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
xey
Member
xey


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 103
Mesaje : 1860
Yeni : 38478
Reputatie : 5
Localizare : Gallifrey
Joburi/Distractii : Gaming/anime/seriale/muzica
Stare de spirit : ΩIt's always the same old songΩ

Alice in Murderland Empty
MesajSubiect: Re: Alice in Murderland   Alice in Murderland Icon_minitimeJoi 24 Mar 2016, 20:27

CAPITOLUL 1-The day I changed
-Duceti caii in grajd,eu trebuie s-o duc pe fata asta la regina! A zis generalul lor,imediat cum am intrat intr-un oras.

-Unde sunt? Mi-am facut curaj sa vorbesc,in timp ce priveam orasul uimita.Era intunecat.Rosu.Erau multe carduri de poker pe fiecare zid.Pana si oamenii erau din carduri de poker.Dar generalul era om.Poate din aceasta cauza a fost el uimit cand m-a vazut.Eu fiind tot un om.

-Bine ai venit in Salazen Grum! A strigat incantat,facandu-le semn unor soldati sa deschida portile unui castel care ne ivise in fata.

Eram foarte confuza.Chiar nu stiam mule lucruri.Ce se intampla?Unde sunt?Cum am ajuns aici?De ce nu sunt prea multi oameni?Oare visam?Era probabil.Eu visam multe lucruri traznite,mai ales din cauza cartilor pe care le citeam.Dar nu-mi aminteam de acea poveste.In plus,daca ar fi fost un vis,probabil nu mi-as fi dat seama...

Imediat cum m-am dat jos de pe cal,un cap de cal mi-a aterizat de nicaieri in brate.Vazandu-l,incremenisem.Am tipat.Mi-era teama.Ce era cu capul de cal?Cum ajunse asa?L-am scapat din maini,indepartandu-ma de el.Era real.Era capul unui cal mort din care inca curgea sange.

-Vai,nu ma asteptam sa ajunga asa departe.Buna ,draga,imi place tipatul tau.Ai vrea s-o mai faci o data? A intrebat o doamna imbracata intr-o rochie lunga,rosie si albastra,cu machiaj strident si tinand un ciocanel din lemn in mana.In spatele ei urmara niste doamne imbracate ciudat,care se uitau urat la mine.

-Regina Rosie,ea este om. A spus generalul,impingandu-ma spre ea,aceasta incepand sa ma studieze mai atenta.

Inca eram speriata.Ce era cu acea regina?Ce persoana normala,ea parand normala,se joaca croquet cu capul unui cal!?Atata sange...n-aveam sa uit niciodata acea priveliste.Intr-o singura zi sa vad orase in flacari,dealuri pline cu cadavre si o regina care se juca cu capul unui cal mort.Sigur aveam sa raman traumatizata.

Regina mi-a mai laudat tipatul asurzitor si infricosat de mai devreme si m-a invitat sa raman la castel,cum eram si printre singurii oameni.Voia sa-i fiu pe aproape si sa-i tip din cand in cand ca sa se simta bine.Ciudata distractie.Dar mi-era frica s-o refuz.La cum era,probabil m-ar fi ucis pe loc,mai ales ca auzeam prin anumite colturi: "Jos cu capul reginei! ". Toti o urau si cred ca aveau si un motiv.Adica nebuna se juca cu capete de cai si ii placeau tipetele.Auzeam si povesti cum ca ar decapita pe cineva daca acea persoana nu e de accord cu ea sau zice ceva gresit.Sau poate daca ea pur si simplu nu mai avea chef de acele persoane.Si nu aveam de gand sa ma las ucisa intr-o lume necunoscuta de o nebuna.

Dupa cateva zile de stat aproape de regina,inca nu mi-am dat seama cum ajunsem in acel loc si ce cautam acolo.Dar toate lucrurile pe care le vazusem in acel timp...in perioada aceea scurta de timp...m-au marcat.Aveam cosmaruri in fiecare noapte pline de sange.Incepeam sa ma tem de ea din ce in ce mai mult.Mi-era frica sa zic ceva gresit si sa ma trezesc cu capul unde-mi stateau picioarele.Dar intalnisem un baiat acolo.Parea de vreo 17 ani.El mi-a zis ca ma putea ajuta.In fiecare zi ma invata cum sa ma port in preajma reginei si ce sa zic s-o distrez ,ca sa nu mor.Chiar imi era de ajutor.El avea grija de cai in mod normal si era putin dus cu pluta.Nu stiam de ce,dar mereu cand ii vedeam zambetul,parea unul fals.Doar de decor.

Intr-o zi,cand ma plibam prin castel,am gasit o pisicuta neagra stand intinsa pe jos.Am zambit privind-o.Era cel mai dragut lucru din acea lume.Nu mai vazusem o pisica de ceva timp.Era animalul meu preferat.Am luat-o in brate si am inceput s-o mangai.

Regina isi facuse aparitia impreuna cu solii ei ,mergand rapid si hotarat,impunand teama in cei pe langa care trecea.S-a apropiat de mine si mi-a dat o palma peste mana.Una care sa lase semn acolo pana ziua urmatoare.

-Nu te ocupa tu de animale murdare ca astea. N-am nevoie de iubitoare de animale pe aici. A zis dura ,privindu-ma mai rece ca de obicei,apoi a calcat pisica cu tocurile ei mari,lasand-o ca un covoras plin cu sange.Am simtit cum voiam sa plang,dar m-am abtinut cu mare greutate.Nu puteam plange.Nu cat timp regina era acolo.Imaginea pe care o vazusem atunci fuse o picatura care imi ajunse la nervi.Imi venea...imi venea...imi venea s-o ucid pentru asta.Pentru tot ce facea.Era oribila.Pisica aceea nu-i facuse nimic ,iar ea a calcat-o ca precum ar fi un pres de la intrare.

S-a uitat dur la mine,apoi a continuat sa mearga pe hol ca precum nimic nu s-ar fi intamplat.

-Dimineata avem programata prima decapitare dintre multele pe care a-i sa le vezi. Mi-a zis intorcand usor capul ca sa fie sigura ca pricepeam ce-mi spunea si nu ma vaitam.

Un moment,ma speriasem.Credeam ca avea de gand sa ma lase fara cap,asa ca-mi pusem mana pe gat,privind speriata spre pisica acum devenita covor.Dar mi-am dat seama ca nu era vorba despre mine.Imi ordona sa fiu prezenta la decapitarea unei persoane.

Acea zi a trecut rapid.Regina nu prea statea cu mine,iar eu il vizitam destul de des pe James,se pare ca asta ii era numele,baiatul de la grajduri care ma invata cum sa ma comport in preajma ei.

Dimineata,m-am dus in gradina si am asistat la decapitarea unei femei de la curte,care ,bineinteles,era om.Sangele...capul in cos...corpul cazandu-i lat pe jos.Trandafirii albi din curte devenira rosii.Am deschis tare ochii,privind scena oribila din fata mea.Eram foarte nelinistita.Regina luase cosuletul in care era capul femeii si ne-a intrebat vesela cine avea chef de un mic joc de croquet.

Am asistat la multe decapitari de atunci.Nici nu stiam de cat timp eram in acea lume.Dar tot nu ma invatasem cu unele lucruri.Iar intr-o zi,....s-a intamplat sa ma invat.Devenisem obisnuita cu decapitarile,cu ucisul in masa,cu comportamentul ei,cu tot ce facea.Si pentru prima data,mi-a ordonat sa joc eu croquet cu ea,cu capul unui barbat care semana destul de bine cu generalul.O data ce ciocanelul meu de lemn ii atinse capul si il aruncase departe,printre gaurile de pe peluza,am simtit cum o bucatica din umanitatea mea se duse odata cu acel cap.

Generalul isi facuse aparitia in gradina,speriat.S-a uitat spre acel cap si am vazut cum o lacrima i s-a scurs de-a lungul obrazului drept.

-Dragul meu general,stii tu cum sunt fratiorii mai mici.Niciodata nu asculta ce le zici.Si-a meritat pedeapsa. A zis regina rosie referindu-se la acel cap,ca fiind fratele mai mic al generalului.Deci nu mi se paruse mie ca seamana.

Generalul nu a avut ce face si a fost de acord cu regina,facand o plecaciune scurta,apoi scuzandu-se si plecand.

Regina a dat din umeri si s-a intors la jocul nostru.In mod normal,mi-ar fi parut rau pentru el,dar nu-mi parea.Trebuia sa supravietuiesc.Daca ziceam ceva gresit,capul meu ar fi putut sta in locul capului fratelui lui.Am zambit cum facea si regina si ne-am vazut de jocul nostru,ca precum acel cap din care curgea sange ar fi fost o bila normala.
Sus In jos
http://irathy.tumblr.com
Continut sponsorizat





Alice in Murderland Empty
MesajSubiect: Re: Alice in Murderland   Alice in Murderland Icon_minitime

Sus In jos
 
Alice in Murderland
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan Ficuri in desfasurare-
Mergi direct la: