Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Deya (1366)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Yobichon (982)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Ciocolată (699)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Kagome San (505)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Yuuuki (488)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Ikmeya (365)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
HappyVero (360)
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Voting12Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.

In jos 
+3
Yobichon
Yuuka
PedoBear
7 participanți
AutorMesaj
PedoBear
Nou venit
PedoBear


Sex : masculin Mesaje : 38
Yeni : 30635
Reputatie : 1

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeLun 25 Ian 2016, 20:57

Aici ne putem exprima parerea despre genuri de anime-uri si sa dam exemple si sa dezbatem sa vedem care e misto care e varza.Facem aproape tot ce vrem.Apropo,m-am intalnit cu iepurasul de paste la lidl,isi facea provizii pentru paste ca sa dea la copii si mi-a zis ca eu trebuie sa incep.
Imi plac aproape toate genurile(mai putin Yaoi ca na sunt un om care nu incurajeaza homosexualii baieti).
Daca vreti sa stiti ce anime imi place din action va zic acum:clar seria Mobile Suit Gundam(soundtrack bun+openings and endings),mai am altele(peste 100) dar nu mi le amintesc asa ca trec la alt gen
Mystery:Another(full mister,asta lasand la o parte partea cu blestemele si alte spoilere),Ranpo Kitan(mi-a placut destul de mult),mai stiu dar iar nu mi le amintesc.Poate mi le amintiti voi.
Psyhological(sper ca am scris bine):Death Note(aici s-ar putea ca multi sa ma contrazica dar eu zic ca Death Note face parte din genul asta pentru ca L. si pentru ca N. si toate chestiile alea),Psycho-Pass,Persona 3(Am terminat jocul si am vazut ca s-au facut niste movies dupa el,genial cu multe chestii ciudate),Persona 4(acuma o sa ziceti:ba pedofilule de ce nu le pui intr-o singura serie?Te doare capul?Eu:pentru ca 3 e movie si 4 e anime si mai are si golden animation),din nou zic asta:mai stiu dar nu pot sa imi amintesc in momentul de fata.
Shounen:CLAR KHR pentru ca sunt mare fan si CLAR Bleach pentru ca sunt mare fan si CLAR(Again) Fairy Tail.Nu am ce sa zic despre aceste masterpiece-uri.Acuma o sa ma intrebati:stai nu iti place One Piece,FullMetal Alchemist sau Naruto?De ce nu bagi HunterxHunter sau Yu Yu Hakusho?Eu:Vere stai putin ca nu am terminat.O sa le iau pe rand:Despre One Piece nu stiu ce sa zic,nu sunt mare fan dar totusi apare la mine in top5 anime-uri shounen bune.La Naruto am citit manga-ul ma uit(uitam) la anime dar fillerele astea ma streseaza la nebunie si seria a fost sictirita mult la sfarsitul razboiului.Eram mare fan inainte dar din pacate nu mai e in lista mea.Stiu ca am sarit peste ceva si am facut-o intentionat.
Locuri speciale in inima mea:FullMetal Alchemist(ambele serii+filme,o serie geniala,un masterpiece unicat),Yu Yu Hakusho(M-am uitat la el cand eram mic si mi s-a parut genial),HunterxHunter(calitate si finete),TOATA seria Yu Gi Oh(mare fan,o iubesc),Dragon Ball+Z+GT+Kai(e genial,nu am bagat filmele in calcul si Dragon Ball Super pentru ca nu prea au o influenta asupra plot-ului original),D Gray Man(o serie excelenta si impecabila care merita aplauze),Owari No Seraph(imi place mult ideea de o lume post-apocaliptica cu vampiri si ingeri,genial plot-ul),Magic Kaito(nu cred ca ati auzit de asta dar dupa mine merita un miliard de aplauze,plot genial+trucuri magice)
Iar zic asta,mai stiu(aici la shounen peste 200) dar nu pot sa mi le amintesc acum dar nici sa le pun aici ca fac un topic mare cat China.
Harem/Ecchi:Rosario Vampire(aici vorbesc strict despre anime,nu manga,o idee buna dar e prea departe de frumusetea manga-ului),Highschool DxD(un cuvant am de spus:HyperEro),Highschool of The Dead(Are femei are scene H e perfect pentru genul ecchi),To Love Ru cu toate sezoanele(deci acest anime este definitia cuvantului Ecchi,full scene H,perfecte pentru dependentii de ero),as mai pune altele dar mi-e frica ca spun deja prea multe asa ca trec la urmatorul si ultimul gen pentru ca deja am scris prea mult.
Romance:White Album si White Album 2(genial,muzica extraordinara),Ef A Tale Of Memories(extraordinar),Shakugan no Shana(MASTERPIECE),Kanon(Again MASTERPIECE),Air(am plans mult la el),Angel Beats(am plans si mai mult),Mashiro-iro Symphony(neterminat asa ca nu prea am ce da zic despre el),Fortune Arterial(neterminat dar imi place ideea),Clannad(MASTERPIECE),mai stiu(o gramada) dar iar nu imi amintesc.
Am uitat sa zic ca sunteti liberi sa va exprimati parerea despre topurile/clasificarile celorlalti dar va rog fara certuri.Am scris de am rupt.V-am salutat.Chaos.Astept parerile voastre.
Sus In jos
Yuuka
Member
Yuuka


Sex : feminin Zodiac : Taur Varsta : 26
Mesaje : 106
Yeni : 30431
Reputatie : 0
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : |Anime|Manga|Citioare|
Stare de spirit : No

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 26 Ian 2016, 18:51

un gen care nu mi-ar placea ar fi yaoi si yuri,nu sustin homosexualitatea si lezbianizmul(cred ca am scris gresti...) pur si simplu daca majoritatea fetelor otaku(sau weeb)mor dupa yaoi ei bine eu nu-l suport.Nu ma uit,nu discut.
In rest ador anime-urile cu suspans,un protagonist puternic sau poate si inocent care parcurge drumul maturitatii,sa fie ceva mister ca sa nu ma plictisesc si personaje complexe.
Sus In jos
PedoBear
Nou venit
PedoBear


Sex : masculin Mesaje : 38
Yeni : 30635
Reputatie : 1

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 26 Ian 2016, 19:10

Deya rog ca aici sa fie aprobat multipost-ul(sa postam de mai multe ori).Sa revenim la discutie,de acord cu tine pe o parte,nu e normal sa vezi 2 persoane de acelasi s** care se saruta sau fac alte chestii indecente,dar eu sustin homosexualismul pentru ca e o lume libera avem voie sa facem ce vrem.Deci sa inteleg ca tu esti o persoana strong and determined Smile)
Sus In jos
Yobichon
Moderator
Moderator
Yobichon


Medalii: : Membrul lunii Ianuarie 2016
Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 24
Mesaje : 982
Yeni : 34866
Reputatie : 8
Stare de spirit : Nesatisfacator spre mizerabil

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 26 Ian 2016, 19:21

Eu unul sunt de acord cu asa ceva, dar pur si simplu nu-s pe placul meu, nu le urmaresc. Acesta fiind motivul pentru care nici macar nu le dau sanse anime-urilor Yaoi si Yuri. Dar, ceva din sufletul meu ma face sa urasc anime-urile MECHA, nu le suport, pur si simplu. Nu doar ca ma plictisesc uitandu-ma, dar parca incepe sa ma enerveze luptele dintre roboti, sper ca nu sunt singurul cu parerea asta Sad.
Sus In jos
Yuuka
Member
Yuuka


Sex : feminin Zodiac : Taur Varsta : 26
Mesaje : 106
Yeni : 30431
Reputatie : 0
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : |Anime|Manga|Citioare|
Stare de spirit : No

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 26 Ian 2016, 19:41

Yobichon te sustin,nici eu nu suport anime-urile mecha sau chiar Si-Fi.Singurul care mi-a placut a fost Psycho pass are o poveste foarte interesanta care se bazeaza pe ideea ca "o masinarie trebuie sa gandeasca in locul tau".Roboti si altele nu sunt pe domeniul meu.
In rest,imi sustin ideea anime-urilor Yuri si Yaoi,daca vad pe cineva care se uita la asa ceva nu comentez,ma abtin.
Sus In jos
Zeref Dragneel
Member
Zeref Dragneel


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 22
Mesaje : 794
Yeni : 30713
Reputatie : 0
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeMar 26 Ian 2016, 19:45

Yobichon a scris:
Eu unul sunt de acord cu asa ceva, dar pur si simplu nu-s pe placul meu, nu le urmaresc. Acesta fiind motivul pentru care nici macar nu le dau sanse anime-urilor Yaoi si Yuri. Dar, ceva din sufletul meu ma face sa urasc anime-urile MECHA, nu le suport, pur si simplu. Nu doar ca ma plictisesc uitandu-ma, dar parca incepe sa ma enerveze luptele dintre roboti, sper ca nu sunt singurul cu parerea asta Sad.
Stiu ce zici,nici mie nu imi plac alea bazate pe masinarii si roboti.
Sus In jos
https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
rakuens
Nou venit
rakuens


Sex : masculin Zodiac : Taur Varsta : 27
Mesaje : 22
Yeni : 30400
Reputatie : 0
Joburi/Distractii : Osu! C++ PROGRAMMING AAAA
Stare de spirit : QQQQ

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 19:08

Yobichon a scris:
Dar, ceva din sufletul meu ma face sa urasc anime-urile MECHA, nu le suport, pur si simplu.

Zeref Dragneel a scris:

Stiu ce zici,nici mie nu imi plac alea bazate pe masinarii si roboti.

Incercati Sidonia no Kishi
Sus In jos
Rosey090
Member
Rosey090


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 23
Mesaje : 1591
Yeni : 35737
Reputatie : 1
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : desen, cantat...
Stare de spirit : Mai bine ca niciodata! <3

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeDum 31 Ian 2016, 19:21

Uf, aveam de gând sa ma uit mai incolo la ala. Am auzit ca e bun
Sus In jos
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34495
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeJoi 04 Feb 2016, 12:37

Nu-mi plac anime-urile overrated. De multe ori (...) mă apuc de un anime, având așteptări mari de la el, și până la urmă îmi displace, sau cel puțin, nu se ridică la nivelul așteptărilor. De exemplu, așa am pățit cu Tokyo Ghoul, deși nu judec, pentru că încă trebuie să văd sezonul al doilea. Cu Attack on Titan mi s-a întâmplat la fel, am avut așteptări uriașe, și până la urmă m-a cam dezamăgit, deși vreau să mă uit și la sezonul următor când o să apară. Nu mă înțelegeți greșit, SnK mi-a plăcut, doar că mă așteptam să fie complet extraordinar. It was quite interesting, though.
Am și contra-exemple, cum ar fi Pandora Hearts. Am vrut să-mi placă anime-ul, și în special manga, și așa a fost--poate și din cauza faptul că a fost ceva mult mai apropiat de stilul meu.
Din același motiv, sunt plăcut surprinsă atunci când găsesc un anime care mă aștept să fie cel mult mediocru și este extraordinar... Dar acest lucru se întâmplă destul de rar. Acum mulți ani, când m-am apucat de NANA, nu mă așteptam să-mi placă atât de mult, yet I absolutely loved it. Același lucru și cu One Piece, m-am apucat de el mai mult așa, într-o doară, și în mod evident, s-a dovedit a fi una dintre cele mai bune decizii pe care le-am făcut vreodată.
Cât despre mecha, că tot am văzut că se vorbea mai înainte... Nici mie nu prea îmi plac, dar și aici am excepții. Code Geass rămâne una dintre cele mai bune serii pe care le-am văzut vreodată, atât de complexă, cu personaje puternice, care au evoluat într-un mod superb. Într-adevăr, când m-am apucat de el, acum un milion de ani, am fost reticentă din cauza faptului că era mecha, dar s-a dovedit a fi mai mult de atât.
Anyway, urmăresc cam orice gen de anime (...), dar sunt puține cele care chiar lasă o impresie puternică asupra mea. Ca dovadă, am uitat bună parte din anime-urile pe care le-am văzut, pentru că au fost bune pe moment, dar în perspectivă, nu au avut nimic spectaculos.
Sus In jos
Zeref Dragneel
Member
Zeref Dragneel


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 22
Mesaje : 794
Yeni : 30713
Reputatie : 0
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeLun 29 Feb 2016, 21:18

Nu imi plac cele care contin scene sentimentale si nici cele cu sporturi(exceptie Kuroko no Basuke)
Imi plac cele amuzante sau cele destepte.
Nu imi place genul ala tipic de harem care il gasesti peste tot.
Sus In jos
https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
Rosey090
Member
Rosey090


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 23
Mesaje : 1591
Yeni : 35737
Reputatie : 1
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : desen, cantat...
Stare de spirit : Mai bine ca niciodata! <3

Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitimeDum 06 Mar 2016, 13:09

Zeref, chiar daca e sport, incearca Haikyuu. Nu o sa regreti nimic
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Empty
MesajSubiect: Re: Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.   Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri. Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutie generala despre anime-uri:placeri si neplaceri.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce fel de anime-uri va plac si de ce?
» Anime Review
» Top Anime
» Alfabetul anime
» Cel mai neapreciat anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Anime-
Mergi direct la: