Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Deya (1366)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Yobichon (982)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Ciocolată (699)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Kagome San (505)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Yuuuki (488)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Ikmeya (365)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
HappyVero (360)
Cele mai enervante personaje anime Vote_l11Cele mai enervante personaje anime Voting12Cele mai enervante personaje anime Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Cele mai enervante personaje anime

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : Cele mai enervante personaje anime Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34495
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 16:55

Știu că toți avem personaje preferate în anime, dar în același timp, avem și personaje pe care nu le putem suporta. Așa că haideți să le înșiruim și să facem un hate club.
De asemenea, păreri argumentate.

1. Near, din Death Note, pur și simplu m-a scos din sărite copilul ăla. Geniu și toate cele, dar pur și simplu, nu am putut sa îl suport. Also, am fost fangirl L (deși țineam cu Kira up until he went all loony), și probabil de-asta nu îl pot suporta. Urgh.
2. Mikasa, din Shingeki no Kyojin. Sorry fans, acest personaj nu mi-a plăcut de nicio culoare. Am vrut, chiar am încercat să-mi placă, dar degeaba. Just nope >,>
3. Yuki, din Vampire Knight. Bitch was fucking useless, ba Zero, ba Kaname, for fuck's sake, femeie, a fost exemplificarea clasică a unei eroine shoujo. Ceea ce înseamnă că a fost a naibii de enervantă.
4. Toshiro Hitsugaya, din Bleach. Da, știu, aruncați cu plăcinte în mine, dar my God, copilul ăsta mă scoate din toți pepenii. Prima oară când m-am uitat la anime a fost ok, chiar îmi plăcea, dar aveam 12 ani. God, enervant copil.
5. Yuri, din Nana, pentru că mi-a distrus OTP-ul.
6. Miranda și Vincent, din Pandora Hearts, dar doar pentru că ea era psihopată, iar el era, well, imbecil, și manipulator, și la final m-a dezamăgit povestea lui. Dar aceste personaje le-am apreciat, pentru că, well, aveau personalitate (Vincent s-a dus pe apa sâmbetei la finalul manga-ului, tho. Păcat că a fost grăbit finalul >,>) Oh, și din aceeași serie, Levi m-a semi-enervant, pentru că... well, let's just say he couldn't keep it in his pants. Dar personajul a fost 300% awesome.

Revin când îmi mai amintesc.

Now you go.
Sus In jos
Zeref Dragneel
Member
Zeref Dragneel


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 22
Mesaje : 794
Yeni : 30713
Reputatie : 0
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 17:11

1.Near(Death Note) nici mie nu mi-a placut de Near.El l-a invis pe Light fiindca mai avea informatii care le-a descoperit L. dar daca incepea de la 0 nu cred ca invingea.
2.Seryuu Ubiquitous (Akame ga Kill) nu mi-a placut de deloc.(Nu prea stiu sa argumentez)
Cam atat.
Sus In jos
https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
Yobichon
Moderator
Moderator
Yobichon


Medalii: : Membrul lunii Ianuarie 2016
Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 24
Mesaje : 982
Yeni : 34866
Reputatie : 8
Stare de spirit : Nesatisfacator spre mizerabil

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 17:42

OFF: Nu-ti place Hitsugaya deci nu te plac, drept ca nici nu mai stiu ce-mi placea la el. Probabil imi placea ca personaj acum ceva ani, cand ma uitam la Bleach, totusi, cand ma uit la Toshiro imi aduc aminte de zilele in care ma uitam la Bleach <3 (ZILELE ALEA O SA VINA IAR, OOO DA). TOSHIRO O SA RAMANA PREFERATUL MEU MUAHAHA... sau MASHIRO? OMG

1. Yuka din Elfen Lied. Fara sa ma iau de acest anime oribil, minunatul nostru personaj numit Yuka este absolut nefolositor, are o voce groaznica, n-are NICIUN scop, dar apare, SI O FACE DES.
2. Naruto din Naruto. NU L-AM SUPORTAT NICIODATA, acel personaj tipic unui shounen, in care in aproape orice lupta la inceput isi ia bataie dar apoi incepe sa urle, ori pentru el, ori se gandeste la prieteni si SURPRINZATOR capata suficienta putere cat sa castige lupta, ORIBIL. Aici se incadreaza si Natsu din Fairy Tail
3. Kuwabara din Yu Yu Hakusho. Pe langa faptul ca era slab in comparatie cu ceilalti, autorul si-a pus o parte din "umor" in el, umor pe care eu, personal, nu-l gust. L-am considerat foarte enervant, drept ca eram mic cand am luat decizia. Totusi, Leorio din Hunter x Hunter, care l-a avut ca model pe Kuwabara, este mai reusit.

Nu sunt in ordine, sunt doar 3 personaje care mi-au venit acum in minte, o sa mai adaug pe parcurs.
Sus In jos
Yuuuki
Member
Yuuuki


Sex : feminin Mesaje : 488
Yeni : 30703
Reputatie : 0
Joburi/Distractii : 2B || !2B
Stare de spirit : Somnoroasă

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 18:03

1. ERZA, nu există personaj care să-mi fie mai antipatic decât ea. Mi-a distrus copilăria și e singurul motiv pentru care nu m-am uitat la Fairy Tail...un prieten o idolatriza și pur și simplu mă scotea din sărite, Erza în sus, Erza în jos.
2. Emilia din Hataraku Maou Sama..am văzut anime-ul acum ceva timp și chiar am uitat de ce-mi displăcea..deși era ceva de genul: fată enervantă care crede că le știe pe toate, se agață de un tip și crede că i se permite orice.
3. Youko din Inukami
4. Soraha din Sora no Otoshimono...și altele care le seamănă...mmm, nu știu cum să explic...uhh, dacă lor le place de un tip nu le dă drept de proprietate asupra lui..mi se pare stresant să intervii mereu în viața unuia și să faci pe șefa...băiatul nu te place, acceptă, n-o fă pe victima...
Atât pentru moment, abia am reușit să nu vorbesc urât de astea...
Sus In jos
Yuuka
Member
Yuuka


Sex : feminin Zodiac : Taur Varsta : 26
Mesaje : 106
Yeni : 30431
Reputatie : 0
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : |Anime|Manga|Citioare|
Stare de spirit : No

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 19:21

Singura pe care o urasc este Yui din Diabolik Lovers e netoata,nu-si coordoneaza actiunile in niciun fel si e idioata si cam......usuratica.
Stiu,acum satiti pe mine "da,da mai taie din ele ca a fost un anime bun..." dar pe bune acum,stiu ca anime-ul e fanservice 100% si promoveaza jocurile psp dar producatorii se puteau stradui sa creeze o protagonista mai bine pusa la punct.
Sus In jos
Zeref Dragneel
Member
Zeref Dragneel


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 22
Mesaje : 794
Yeni : 30713
Reputatie : 0
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeMier 27 Ian 2016, 19:22

Yobichon a scris:
OFF: Nu-ti place Hitsugaya deci nu te plac, drept ca nici nu mai stiu ce-mi placea la el. Probabil imi placea ca personaj acum ceva ani, cand ma uitam la Bleach, totusi, cand ma uit la Toshiro imi aduc aminte de zilele in care ma uitam la Bleach <3 (ZILELE ALEA O SA VINA IAR, OOO DA). TOSHIRO O SA RAMANA PREFERATUL MEU MUAHAHA... sau MASHIRO? OMG

1. Yuka din Elfen Lied. Fara sa ma iau de acest anime oribil, minunatul nostru personaj numit Yuka este absolut nefolositor, are o voce groaznica, n-are NICIUN scop, dar apare, SI O FACE DES.
2. Naruto din Naruto. NU L-AM SUPORTAT NICIODATA, acel personaj tipic unui shounen, in care in aproape orice lupta la inceput isi ia bataie dar apoi incepe sa urle, ori pentru el, ori se gandeste la prieteni si SURPRINZATOR capata suficienta putere cat sa castige lupta, ORIBIL. Aici se incadreaza si Natsu din Fairy Tail
3. Kuwabara din Yu Yu Hakusho. Pe langa faptul ca era slab in comparatie cu ceilalti, autorul si-a pus o parte din "umor" in el, umor pe care eu, personal, nu-l gust. L-am considerat foarte enervant, drept ca eram mic cand am luat decizia. Totusi, Leorio din Hunter x Hunter, care l-a avut ca model pe Kuwabara, este mai reusit.

Nu sunt in ordine, sunt doar 3 personaje care mi-au venit acum in minte, o sa mai adaug pe parcurs.
Eu cred ca in Fairy Tail magia vine din "puterea prieteniei" adica asa pare.La fel si in Naruto.
Sus In jos
https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
Yuuka
Member
Yuuka


Sex : feminin Zodiac : Taur Varsta : 26
Mesaje : 106
Yeni : 30431
Reputatie : 0
Localizare : Craiova
Joburi/Distractii : |Anime|Manga|Citioare|
Stare de spirit : No

Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitimeSam 30 Ian 2016, 20:37

Cred ca alt personaj care-mi vine in minte ar fi Claude din Kuroshitsuji.Daca ala nu era pedofil atunci eu sunt Lele Pons -.-
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele mai enervante personaje anime Empty
MesajSubiect: Re: Cele mai enervante personaje anime   Cele mai enervante personaje anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Cele mai enervante personaje anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 1001 de personaje anime
» Top personaje preferate din anime
» Top Anime
» Alfabetul anime
» Ce fel de anime-uri va plac si de ce?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Anime-
Mergi direct la: