Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Rosey090 (1591)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Deya (1366)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Yobichon (982)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Ciocolată (699)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Kagome San (505)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Yuuuki (488)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Ikmeya (365)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
HappyVero (360)
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Voting12[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34345
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Empty
MesajSubiect: [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono   [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeJoi 31 Mar 2016, 01:03

@Mitsu, ca proaspăt-devenit artizan, Curtea îți solicită ție și maestrului tău un emaki-mono*, bazat pe o operă sau un moment important din istoria japoneză; alegerea îți aparține. Ție îți va reveni onoarea de a prezenta opera în fața întregii c**ți. Descrie modul cum realizezi opera și felul cum o prezinți în fața c**ții (aprox. 300 de cuvinte, the more the better).

*emaki-mono, suluri pictate de pergament, ce prezintă scene din viața c**ții, bătălii, romanțe, lucruri religioase, povești populare, etc. De obicei, acestea conțin atât picturi, cât și text.

Expiră la: 2 aprilie 2016, 23:59

Recompensă: 200 yeni

Eșuat: -220 yeni


Ultima editare efectuata de catre Ciocolată in Dum 03 Apr 2016, 00:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Mitsu
Translator
Translator
Mitsu


Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 29
Mesaje : 74
Yeni : 35496
Reputatie : 3
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : Video games, Anime, Manga, Music, Chess, Acting Weird?
Stare de spirit : /人 ◕ ‿‿ ◕ 人\

[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Empty
MesajSubiect: Re: [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono   [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 23:43

Mă aflam în atelier împreună cu maestrul meu, când deodată intră un mesager grăbit şi îi oferă o scrisoare. Maestrul o deschide şi citeşte conţinutul, apoi să uita în zare şi îmi spuse pe un ton grav:
- Mitsu, Curtea Imperială ne-a cerut să realizăm emaki-mono, ceea ce este o onoare foarte mare pentru noi. Însă, eu sunt eu sunt bătrân şi vederea nu prea mă ajută, aşa că eu pregătesc cele necesare în timp ce tu vei realiza opera.
- Dar maestre, nu ştiu dacă sunt pregătit...
- Viaţa nu te pregăteşte niciodată pentru obstacolele care îţi vin în cale, trebuie doar să te adaptezi. Asta e şansa ta să fii recunoscut, iar daca dai greş, mă tem că o să plătim scump amândoi. Poate chiar cu viaţa.
Presiunea de pe umerii mei era destul de mare. Am luat câţiva bani de buzunar şi am plecat în capitală. Odată ajuns printre străzile capitalei observ o mulţime. Mă strecor printre oameni şi observ că toţi se uitau captivaţi la o piesă de teatru noh. Se juca "Atsumori", una din piesele favorite ale spectatorilor dar şi a maestrului meu şi m-am gândit că asta ar fi inspiraţia perfectă pentru opera care urma să o realizez. Mă grăbesc înapoi la atelier şi găsesc deja pensula, sulul dar şi vopsele pregătite. Am început să desenez cu o oarecare reţinere, având în vedere că viaţa mea depindea de asta. După ore în şir petrecute în atelier puteam să zic că opera era gata, pentru că reda tot, bucuriile, tristeţile şi limitările vieţii. A doua zi am plecat împreună cu maestrul la Curtea Imperială, iar după câteva ore de aşteptare am fost primiţi în faţa celor mai importanţi oameni de stat. Am îngenuncheat împreună cu maestrul meu, apoi ni s-a permis să ne apropiem şi să prezentăm creaţia.
- Umilul vostru servitor, Mitsu, doreşte să vă arate însuşi viaţa din capitala noastră, viaţa unor oameni de rând. Desfac uşor sulul şi le arăt tuturor peisajul cu oamenii care îşi vedeau de treburile lor, prea preocupaţi ca să vadă imaginea de ansamblu, dar şi scrisul formulat aşa: " Viaţa unui om durează doar 50 de ani. În comparaţie cu cea din Geten, este însă doar un vis şi o iluzie". Mă uit la maestru meu şi avea o expresie împăcată, parcă mulţumit că elevul său făcuse primul pas în lume. Totuşi, pe fața mea se vedea nerăbdarea dar şi neliniştea cu privire la reacţia celor de la Curte...

[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono 2qsctw3
Sus In jos
Ciocolată
Designer
Designer
Ciocolată


Medalii: : [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Award_star_gold_3_zpsowucbnux
Sex : feminin Mesaje : 699
Yeni : 34345
Reputatie : 0
Localizare : El Dorado
Joburi/Distractii : Haven't you heard the rumours?
Stare de spirit : cum uh sol nu

[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Empty
MesajSubiect: Re: [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono   [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 23:59

Toți curtenii se miră de priceperea de care ai dat dovadă, creând o asemenea operă; se vede foarte bine că talentul tău este unul unic în tărâm. Însăși Împărăteasa, din spatele paravanului său, pare să zâmbească și dă aprobator din cap. Ți-ai dus misiunea la bun sfârșit, iar ca urmare primești 200 de yeni.

Pentru măiestria de care ai dat dovadă, Curtea hotărăște să îți acorde și un bonus de 50 de yeni.

MISIUNE COMPLETĂ.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Empty
MesajSubiect: Re: [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono   [COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono Icon_minitime

Sus In jos
 
[COMPLETAT] Mitsu - Emaki-mono
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [COMPLETAT] Mitsu - The test
» Mitsu says hello.
» Yobichon - Gurmandul - Completat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Clanuri :: Yamato :: Misiuni-
Mergi direct la: