Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Deya (1366)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Yobichon (982)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Ciocolată (699)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Kagome San (505)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Yuuuki (488)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Ikmeya (365)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
HappyVero (360)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Ianis
Writer
Writer
Ianis


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 23
Mesaje : 148
Yeni : 31442
Reputatie : 2
Localizare : Tg-jiu , Romania
Joburi/Distractii : Somnul
Stare de spirit : Sec

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Empty
MesajSubiect: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet   Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 18:59

Dupa ce @Yobichon a extras sudoarea de zimbru a decis sa ia o pauza, in timp ce zabovea prin oras a vazut un afis ''Intra in arena, arata-ti puterea, iesi victorios, gusta gloria. Dar ce e mai frumos decat impartitul? Inscrie-te acum si vei avea un coechiper aleator cu care vei lupta cot la cot . Ca sa vezi, @Xey a decis sa participe la acel concurs si a picat in grupa COMPLET INTAMPLATOR cu Yobichon. Au facut cunostinta cu 2 zile inainte de lupta in arena si si-au povestit intamplarile, puterile, slabiciunile si au ajuns sa fie prieteni. Dupa ce au lucrat la cooperare a mai ramas sa intre in arena. Ziua cea mare sosise adversarii lor erau Urgon Komarod & Glasha Wuglat, nu se stia nimic desprea ei, erau niste calatori.

Runda 1 sa inceapa!

(Chestia merge asa: o sa fie 2 runde fiecare povesteste o runda, respectand alfabetul Xey o sa fie prima. Dupa ce Xey termina de povestit intreaga lupta Yobichon urmeaza sa povesteasca pe urmatoarea aceasta fiind runda 2).
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet 4429268858_8404970fff_b


Ultima editare efectuata de catre Ianis in Lun 04 Apr 2016, 13:16, editata de 2 ori
Sus In jos
xey
Member
xey


Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 103
Mesaje : 1860
Yeni : 38478
Reputatie : 5
Localizare : Gallifrey
Joburi/Distractii : Gaming/anime/seriale/muzica
Stare de spirit : ΩIt's always the same old songΩ

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet   Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 19:41


Eu si Yobichon eram in spatele portilor imense ce ne deschideau calea spre arena.Auzeam tipetele oamenilor nerabdatori sa vada lupta dintre echipa noastra si echipa adversa.Ma intrebam ce-i incanta asa tare sa vada lupte.Dar daca era asa,de ce nu mai bine ma intrebam si eu de ce ma inscrisem?Pentru amuzament si a-mi testa puterile.
M-am uitat spre coechipierul meu si am inghitit in sec."Bafta",mi-a urat Elcesius,care mi-a zis ca ma va ajuta,in momentele critice,sporindu-mi puterea magica.
-Bafta. I-am zis lui Yobichon,cu un glas putin ingrijorat.
Poarta s-a ridicat si am pasit in arena.Adversarii nostri facusera la fel.Erau niste oameni foarte ciudati.Tipa,Glasha nu-stiu-cum, era imensa,acoperita in muschi.Probabil avea sa atace din apropiere,fara arme,bazandu-se pe forta bruta,iar tipul,Urgon K-nu-stiu-cum,avea un arc in mana.Deci un arcas si o luptatoare,contra noastra,un razboinic si o vrajitoare.Avea sa fie o lupta interesanta.Si spectatorii nostri credeau acelasi lucru.
Odata intrati in arena,ne-am asezat fiecare intr-o pozitie strategica.Eu si arcasul stateam in spate,langa ziduri ca sa ne putem feri,iar luptatorii erau in fata,gata de atac.
Un sunet imens linistise multimea.Acesta fiind gongul de incepere a luptei.
Yobichon s-a avantat in fata,infingandu-si sabia in armura grea de pe bratul Glashei.Aceasta probabil n-a simtit nimic.L-a impins puternic cu bratul pe Yobichon,acesta dandu-se in spate cu cativa metri,praful aproape acoperindu-l in intregime.
Multimea a urlat.
Glasha s-a avantat asupra lui.Intre timp,am observat cum Urgon se pregatea sa tinteasca spre Yobichon cu o sageata otravita.In timp ce Glasha avea de gand sa-l atace.Dar nu as fi lasat asta sa se intample.Asa ca,inainte ca sageata sa fie tintita,mi-am folosit sceptrul pentru a-l orbi.Razele soarelui fuse atrase de sceptrul meu,apoi reflectate in ochii lui,acesta cazand la pamant,acoperindu-si ochii si frecandu-sii.
Yobichon si Glasha se luptau,fiind cam la egalitate.Am decis sa-l ajut si sa inclin balanta in avantajul nostru.Cum probabil nu ar fi ajutat s-o lovim in armura,fata ar fi cea mai buna de lovit ca s-o invingem.Asa ca am facut la fel ca arcasului,orbind-o pentru putin timp,fiind suficient pentru Yobichon sa-i vada slabiciunile si sa analizeze unde o va putea lovi ca sa simta.Asa ca a lovit-o intr-un punct sensibil cat inca aceasta era in procesul de a-si recapata viziunea,insa in acelasi timp,arcasul a trimis o sageata in piciorul lui Yobichon.L-am lasat nesupravegheat prea  mult timp pe Urgon.Asta a fost greseala mea.Yobichon acum suferea din cauza greselii mele.Nu aveam de gand sa se mai repete.Mi-am folosit sceptrul pentru o lovitura puternica,ce am tintit-o spre bratul arcasului,dar acesta se ferise,schimbandu-si pozitia,eu neputand sa-l mai vad.
Cat timp il cautam din priviri pe Urgon,Glasha a venit din spate.Datorita umbrei ei imense si a strigatului lui Yobichon ce ma avertiza,am putut s-o vad la timp incat sa ma feresc,zburand rapid intr-o parte,aceasta necrezand ca va rata.Era deja prea avantata inspre mine ca sa se poata opri si a cazut la pamant.Cand Yobichon era pregatit sa-i dea lovitura care s-o termine,gongul ne-a oprit din a mai face vreo miscare.Se anuntase finalul rundei I si toti ne retrasem sa ne luam pauza pe care o meritam.
Sus In jos
http://irathy.tumblr.com
Yobichon
Moderator
Moderator
Yobichon


Medalii: : Membrul lunii Ianuarie 2016
Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 24
Mesaje : 982
Yeni : 34866
Reputatie : 8
Stare de spirit : Nesatisfacator spre mizerabil

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet   Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 20:42

Pauza a fost de doar 5 minute, timp in care mi-am scos sageata din picior si mi-am bandajat rana cu o parte rupta din bluza, durerea ramanand. Fara sa ne schimbam vreun cuvant, eu si Xey ne ridicam de pe banca si inaintam, intrand inapoi in arena.
Ma uit amuzat la fetele inamicilor, parca jigniti ca nu ne-au invins din prima runda.
- Tic tac, copii. spune Glasha Wuglat, luptatoarea plina de muschi, de doua ori cat mine.
Amandoi incep sa zambeasca. Atmosfera era cu totul altfel.
- E timpul sa jucam serios! spune Urgon, tratandu-ne ca pe niste copii.
Oftez incet ca o fata suparata pe iubitul ei, dandu-mi jos gluga si coborand puternic sabia, dand cu ea de pamant, facand impresie.
Glasha a intrat in joc, incordandu-se (diferit fata de prima runda, parca acum chiar era serioasa) loveste puternic pamantul, atragand publicul cu tot cu laudele lui spre echipa Glashei.
Gongul suna puternic, anuntand inceperea rundei
Inaintez nesabuit dar calm, ajungand langa Glasha. Astept ca aceasta sa incerce sa ma loveasca, lucru zis si facut. Aceasta intinde pumnul, incercand sa ma loveasca, eu dandu-ma in spate si leganandu-mi sabia inspre ea. Aceasta zambeste si impinge sabia de partea lata, astfel incat sa nu poata fi taiata. Ma retrag repede cat sa nu pot fi lovit, uitandu-ma daca o pot ajuta pe Xey. Aceasta avea o lupta de la distanta, o lupta egala atat in miscari, cat si in insistenta celor doi, lovind deodata in aceeasi directie.
Urgon isi schimba sagetile, punand de aceasta data sageti cu varf negru si dand drumul la trei deodata. Prima sageata loveste pamantul, explodand, praful lasandu-se ca o ceata in arena. A doua sageata explodeaza zidul in spatele caruia statea ascunsa Xey. Iar cea dea treia sageata venea mult in urma. Aceasta fiind indreptata inspre Xey.
Panicandu-ma, arunc puternic sabia inspre sageata, sperand c-o s-o lovesc, dupa care pot continua atacul. Nicidecum cum m-am asteptat. N-am fost in stare sa arunc sabia la nici un metru distanta, aceasta cazand iar lumea incepand sa rada. In timp ce ma uitam la sageata mergand spre Xey, Glasha ma loveste in spate puternic, trantindu-ma instant la pamant. Atentia mea ramane tot asupra lui Xey, care-mi arata cat de nefolositor mi-a fost efortul, sarind fara dificultate peste sageata si evitand o mare parte din explozie.
Parca sincronizandu-ne, Xey o orbeste pe Glusha, dandu-mi timp sa iau sabia si sa ma distantez de aceasta.
De data asta imi schimb stilul de lupta, tarasc sabia in timp ce fug spre Glasha, in timp ce Xey continua lupta cu Urgon. Cu toate ca era lupta pe echipe, amandoi voiam sa castigam lupta in modul nostru. Ma joc cu sabia, balansand-o calm, fara sa las deschizaturi. Glasha se distanteaza si-si pune niste rozete, intorcandu-se imediat in fata mea.
Intind sabia cu viteza, dar aceasta o blocheaza cu rozeta, astfel, neavand niciun efect. Lovesc din nou si din nou, la fel. Pentru ultima oara intind sabia inspre mijlocul Glashei, aceasta blocand din nou. Totodata, Xey orbeste din nou arena, lucru care m-a ajutat foarte mult. Dupa ce am lovit, tot ce mai vazuse Glasha era sabia mea fara stapan standu-i in fata, in timp ce eu eram in spatele ei, scot cutitul pe care-l tin in buzunar si o injunghi in spate. Aceasta urla, intorcandu-se repede fara sa fie foarte afectata si lovindu-ma in burta (o lovitura incredibil de puternica). Urmatorul pumn il opresc, ripostand cu pumnul meu (am vrut sa par barbat, dar m-a durut de-mi venea sa plang), folosindu-mi cealalta mana (in care era cutitul) s-o tai in zona gatului (totusi, cat sa nu moara). Aceasta cade, iar eu ma pun ciuci langa ea, uitandu-ma la lupta lui Xey.

Nu se observa mare lucru din cauza fumului creat de explozile lui Urgon. Xey sarea peste fiecare, oboseala incepand sa se simta (totusi, stiam ca nu trebuie sa intervin). Urgon incepe sa alerge inspre Xey, mergand cat de mult posibil prin praf si facand tot mai mult in zona lui cat sa nu fie vazut. Cand ajunge aproape de Xey lasa jos arcul si scoate un pumnal otravit. Xey il orbeste, dupa care dispare din campul vizual al lui Urgon. Acesta se intoarce, fiind sigur ca acolo o sa fie, dar, fara noroc. Uitandu-se atent, vede din cer o sageata coborand cu viteza, era Xey, tragand cu arcul lui Urgon, explozia prinzandu-l din plin.
Sus In jos
Ianis
Writer
Writer
Ianis


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 23
Mesaje : 148
Yeni : 31442
Reputatie : 2
Localizare : Tg-jiu , Romania
Joburi/Distractii : Somnul
Stare de spirit : Sec

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet   Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitimeSam 02 Apr 2016, 21:04

Victoriosi, cei doi sunt declarati castigatori, avansand in etapa urmatoare. Acestia stiau ca la nivelul lor o sa fie DISTRUSI daca nu se antreneaza. @Xey extenuata impreuna cu @Yobichon schiopatand reusesc sa iasa din arena sub privirea intrigata a regelui  si a aclamatiilor publicului.

Recompensa: 300 yeni fiecare (ati devenit cat de cat cunoscuti).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet   Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet Icon_minitime

Sus In jos
 
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -
» Yobichon - Incaltarile - Complet
» Yobichon - Invitatie - Complet
» Yobichon - Dezonoare - Complet
» Yobichon - Camatarii - Complet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Clanuri :: The four Dragons Estate :: Misiuni-
Mergi direct la: