Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Sondaj
Ultimele subiecte
» chat topic
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeJoi 20 Feb 2020, 13:48 Scris de Yobichon

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 20:58 Scris de Yobichon

» din 100 in 100 pana la infinit
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» din 10 in 10
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 17:19 Scris de Yobichon

» [Joc]Te banez pentru ca...
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:41 Scris de Yobichon

» Numaratoare (partea 2)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:37 Scris de Yobichon

» Cate mesaje ai?
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeSam 16 Mar 2019, 22:47 Scris de Yobichon

» Aici Motoko~
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeMar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Poveste
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeVin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

Top postatori
xey (1860)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Rosey090 (1591)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Deya (1366)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Yobichon (982)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Zeref Dragneel (794)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Ciocolată (699)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Kagome San (505)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Yuuuki (488)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Ikmeya (365)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
HappyVero (360)
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Voting12Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Vote_l11 
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ianis
Writer
Writer
Ianis


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 23
Mesaje : 148
Yeni : 31442
Reputatie : 2
Localizare : Tg-jiu , Romania
Joburi/Distractii : Somnul
Stare de spirit : Sec

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Empty
MesajSubiect: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -    Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeLun 04 Apr 2016, 21:04

Dupa o saptamana ceasul a sosit, in timp ce @Xey statea degeaba @Yobichon si-a facut de lucru antrenandu-se. Sa vedem rezultatul in arena. Sa inceapa Etapa a doua!

Adversari: Curbag & Silug
Sus In jos
Yobichon
Moderator
Moderator
Yobichon


Medalii: : Membrul lunii Ianuarie 2016
Sex : masculin Zodiac : Scorpion Varsta : 24
Mesaje : 982
Yeni : 34866
Reputatie : 8
Stare de spirit : Nesatisfacator spre mizerabil

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -    Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeLun 04 Apr 2016, 22:31

RUNDA I (partea mea, hehe)

Fiind mandru ca am sansa sa-mi arat noile puteri si totodata avand de gand sa primesc laudele publicului, pasesc deja victorios in arena. Xey era langa mine, avand aceeasi relatie (fara vorbe, doar mergem si luptam). De data asta pot dovedi ca nu sunt o povara.
 Cu toate ca nu m-ar interesa prea mult de adversari, pot spune ca acestia s-au remarcat destul de mult. Primul, mai exact Curbag, era mai incovoiat decat sabia lui Decebal (lucru destul de ciudat pentru un luptator). Acesta nu avea nicio arma, la fel ca partenerul lui. Silug, arata obisnuit la corp, diferenta fiind facuta de inaltimea lui exagerata si de parul lui ciudat. Cu toate astea, acestia au fost mult mai bine primiti de catre public decat noi.
 Gongul suna iar singurul din arena care se misca eram eu. Mergeam incet si calc, ca si cum m-as fi plimbat, disparand brusc, teleportandu-ma in mijlocul lor (deoarece la inceput erai fortat sa stai langa partenerul tau). Balansez sabia puternic inainte, fortandu-i pe cei doi sa se dea pe cat posibil in spate. In acest timp, Xey ajunsese langa Curbag (mai exact in spatele lui), lovindu-l in spate. Prima lovitura a mers, a doua nu, Curbag reusind s-o observe si sa se fereasca.
 Curbag a inceput sa scoata flacari din corp (ieseau din el, dar acesta nu se putea transforma in foc) lovind de la distanta pentru inceput, iar apoi incercand sa se apropie de Xey.
Intre timp, eu mergeam dupa Silug, care putea ingheta lucrurile. Prin urmare, trebuia sa-l inving fara sa primesc pagube majore. Ajung langa el, dar nu-l lovesc. Il las sa incerce fara folos sa ma loveasca, eu teleportandu-ma in jurul lui continuu, batandu-mi joc de el.
Vazand inutilitatea efortului, Silug ingheata zona din apropiere, fortandu-ma sa ma retrag la o distanta considerabila. Gheata a ajuns pana la Xey, aceasta stand in jurul lui Curbag ca gheata sa fie topita imediat.
 -Sunt slabi. spune Akira (sabia mea), parca dezamagita de lupta.
 Incerc sa omor plictiseala, facand spectacol. Astfel, imi pun sabia in teaca si-mi scot cutitul din maneca, indreptandu-ma inspre Silug. Dupa multe lovituri corp la corp pe care le evitam, observ ca singurul punct deschis al lui Silug era piciorul, astfel, neavand de ales si vazand-o ca o idee buna pe moment, il injunghi in picior. Acesta cade la pamant. Incerc sa scot cutitul, dar acesta-si ingheata piciorul cu tot cu sangele ramas in aer, de pe cutit (cutitul inclusiv, cu o parte din mana mea). Acesta-si loveste piciorul, spargandu-l (cum spuneam, ei nu se transforma, ei doar se folosesc de element), gheata sarind ca niste cutite in mine, injunghindu-ma in multe parti, mai ales in zona pieptului (doar cu varful, nu intrasera grav).
 Intre timp, Xey reuseste sa se apropie de Curbag, prinzandu-l de o mana (lucru ce m-a uimit, eu n-as fi indraznit sa pun mana pe asa ceva, vazand cum ies flacarile din ea), explodand o zona destul de mare.
 Xey se retrage , reusind sa-si evite propria explozie (inca nu sunt sigur de ce a facut, sa fi lovit pamantul? Nu cred c-ar avea un asa impact! Sa vi avut o lovitura ca cele normale, dar pe aceasta sa fi pus accent? ).
 Silug isi indreapta mana inspre mine, fiind destul de rapid. Din cauza pagubelor cauzate de gheata nu puteam sa evit usor lovitura, asa ca am scos doar putin sabia din teaca, incetinind timpul cat sa ma pot grupa cu Xey.
  Curbag, lovit de explozie, se ridica razand. La fel si Silug, care s-a chinuit, sprijinindu-se, sa se ridice pe piciorul ramas.
   Amandoi rad, de data asta fiind si ei seriosi (oare si ei ne subestimau?).  Curbag pune mainile pe sol, incepand sa iasa flacari in zona noastra. Ca sa le evitam, a fost necesar saltul, Xey sarind surprinzator de mult, iar eu folosind teleportarea in aer. Nici asta nu a fost un lucru prea bine gandit, deoarece uitandu-ne jos il vedem pe Silug formand un val gigantic de gheata care era gata sa ne prinda. Din val ieseau turturi (lucru bine gandit, sa ne loveasca turturii ca sa ne incetineasca pana valul ne prinde, sa nu-l putem ocoli). Scot sabia in timp ce Xey isi pregateste o lovitura pe cinste.
   Incep sa ma concentrez, revenind la stadiu cu undele negre iesind din mine (am incetinit timpul pentru asta, dar n-a durat mult), dupa care amandoi lovim valul, distrugand partea care ar fi putut ajunge in zona in care eram noi. Privindu-ne reusita si fara sa fim atenti la ce-i in jurul nostru, observam cum din spate un nor de foc ne cuprinde pe amandoi, cazand la pamant alaturi de Xey. Amandoi ne punem pe pozitii, stiind sigur ca ii putem invinge si cu aceste rani. Imi reiau calmul si intru in pozitia de lupta, la fel ca Xey.
  Silug isi face o sabie din gheata, pe care o misca incet si elegant. Nu s-a grabit, lucru ce ne-a salvat timpul pana la sunatul gongului care anunta finalul primei runde.
Sus In jos
Ianis
Writer
Writer
Ianis


Sex : masculin Zodiac : Balanta Varsta : 23
Mesaje : 148
Yeni : 31442
Reputatie : 2
Localizare : Tg-jiu , Romania
Joburi/Distractii : Somnul
Stare de spirit : Sec

Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -    Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitimeLun 04 Apr 2016, 23:24

Partea lui @Yobichon e gata, a primit 300 yeni si a facut cap-ul(limita) de quest-uri astfel primind 10% din toate quest-urile facut astazi. Insumand un total de 370  yeni (70 bonus).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Empty
MesajSubiect: Re: Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -    Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -  Icon_minitime

Sus In jos
 
Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa II -
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Xey & Yobichon - Frati de arme Etapa I - Complet
» Yobichon - Enigma
» Yobichon - Foame
» Yobichon - Incaltarile - Complet
» Yobichon - Invitatie - Complet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Clanuri :: The four Dragons Estate :: Misiuni-
Mergi direct la: